الکتروموتورهای استاندارد موجود در بازار

الکتروموتور موتوژن محصولی داخلی، ساخت شرکت موتوژن تبریز می باشد. شرکت موتوژن تبریز یکی از مشهورترین شرکت ها در آسیا محسوب می گردد که در زمینه طراحی و تولید الکتروموتور فعالیت دارد. این شرکت در حدود ۴۵ سال پیش تحت عنوان گلد الکتریک شروع به کار کرد و در سال ۱۳۵۴ به موتوژن تغییر نام داد.
الکتروموتور موتوژن با اتکا به قریب ۴۰ سال تجربه، پرسنل کارآمد و قابلیت های تولیدی خود قادر است که گستره ی وسیعی از انواع الکتروموتورهای سه فاز، تک فاز و الکتروموتور های خاص جهت مصارف گوناگون صنعتی و خانگی را بنا به درخواست مشتری طراحی و تولید کند.

استاندارد ها:
لازم به ذکر است شرکت الکتروموتور موتوژن با رعایت اصول نوین صنعت و تولید و آزمایشات استاندارد گواهی ISO 9001 2008 را از سازمان SGS سوئیس اخذ کرده است. موتوژن هم اکنون فراتر از ۲ میلیون الکتروموتور سه فاز و تکفاز جهت مصارف صنعتی و خانگی را بر اساس استانداردهای بین المللی مانند  IEC و NEMA و DIN تولید و به بازارهاى مصرف ایران و دیگر کشور ها عرضه مى کند.
تا سال ۱۳۶۹ شرکت موتوژن به عنوان یک شرکت خصوصی به کار خود ادامه داده، اما از این سال به بعد و با گسترش و پیشرفت آن، این شرکت به یک کمپانی با سهامی عام مبدل شد و به صورت رسمی به ثبت رسید. بدین ترتیب در سال ۱۳۷۰ این شرکت فروش سهام خود را به صورت عمومی آغاز نمود. هم اکنون این شرکت در قسمت غربی شهر تبریز قرار دارد .
این شرکت در سال ۱۳۵۲، تنها با مبلغ ۱۴ میلیون تومان فعالیت خود را آغاز نمود، اما امروز شاهد آن هستیم که سرمایه ی شرکت موتوژن از طریق انجام مطالبات و از این قبیل به مبلغ  ۶۸۰۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

 

الکتروموتورهای استاندارد موجود در بازار
موتوژن
ردیف کیلووات اسب بخار
KW HP
۱ ۰.۱۲ ۰.۱۶
۲ ۰.۱۸ ۰.۲۵
۳ ۰.۲۵ ۰.۳۴
۴ ۰.۳۷ ۰.۵
۵ ۰.۵۵ ۰.۷۵
۶ ۰.۷۵ ۱
۷ ۱.۱ ۱.۵
۸ ۱.۵ ۲
۹ ۲.۲ ۳
۱۰ ۳ ۴
۱۱ ۴ ۵.۵
۱۲ ۵.۵ ۷.۵
۱۳ ۷.۵ ۱۰
۱۴ ۱۱ ۱۵
۱۵ ۱۵ ۲۰

شرکت صنایع ماشینهای الکتریکی جوین «جمکو» از شرکتهای تابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می‌باشد که در سال ۱۳۶۹ به منظور رفع نیاز صنایع مختلف در زمینه ماشینهای الکتریکی تاسیس گردید.

این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار، با زیربنایی حدود ۶۰۰۰۰ متر مربع و با ۸ کارگاه تولیدی ساخته شده است. شرکت جمــکو به واسطه کادر متخصص و مجرب خود و تجهیزات و ماشین‌آلاتی که در اختیار دارد، امکان طراحی، ساخت، تست، و تعمیر انواع الکتروموتور و ژنراتور در ایران را دارا می‌باشد.

تولیدات جمـکـو شامل انواع الکتروموتورهای سه فاز صنعتی از ۱۵ کیلووات به بالا مطابق با استاندارد IEC می‌باشد و کلیه تست‌های لازم طبق استانداردهای معتبر جهانی و با تجهیزات پیشرفته انجام می‌پذیرد.

 

الکتروموتورهای استاندارد موجود در بازار
جمکو
ردیف کیلووات اسب بخار
KW HP
۱ ۱۵ ۲۰
۲ ۱۸.۵ ۲۵
۳ ۲۲ ۳۰
۴ ۳۰ ۴۰
۵ ۳۷ ۵۰
۶ ۴۵ ۶۰
۷ ۵۵ ۷۵
۸ ۷۵ ۱۰۰
۹ ۹۰ ۱۲۰
۱۰ ۱۱۰ ۱۵۰
۱۱ ۱۳۲ ۱۸۰
۱۲ ۱۶۰ ۲۱۸
۱۳ ۲۰۰ ۲۷۰
۱۴ ۲۵۰ ۳۴۰
۱۵ ۳۱۵ ۴۲۷

مطالعه بیشتر